Ciekawa polemika w Pulsie Biznesu na temat Wspólnej Reprezentacji

Możemy jednoznacznie stwierdzić. Działania Wspólnej Reprezentacji są coraz szerzej komentowane w mediach. W dzisiejszym Pulsie Biznesu można przeczytać kolejny ciekawy artykuł na temat spółki Socrates, która zamierza w najbliższym czasie złożyć pozew przeciwko PGE SA.

W odpowiedzi na te doniesienia, wiceprezes PGE Piotr Szymanek, wyraził swoją opinię w zakresie planowanych przez Wspólną Reprezentację działań. Cieszymy się, że nie tylko prasa poświęca czas i miejsce na zaprezentowanie sprawy odszkodowań, ale również ludzie z najwyższego szczebla władz PGE publicznie wyrażają opinię w naszej spawie. Oczywiście nasze zdanie jest inne od zdania zarządu potentata energetycznego, ale nikt spośród nas nie spodziewał się poklasku z ich strony. 

 

Fragment wypowiedzi prezesa SI Marcina Juzonia:
„Sposób, w jaki reprezentujemy poszkodowanych, wynika z analizy przepisów dotyczących pozwu zbiorowego. W Polskim prawie nie ma innej efektywnej formuły, umożliwiającej sprawne reprezentowanie przed sądem ponad 10 tys. Osób. W wyniku umów stajemy się w istocie powiernikiem tych akcjonariuszy, a nie zwykłym właścicielem ich wierzytelności. Już dziś zresztą przygotowujemy się technicznie do wykonania w krótkim czasie ponad 10 tys. Przelewów ewentualnego odszkodowania(…)

Cały artykuł dostępny jest w dziale Media o Nas