Aktualności

12 Wrz

sprawa wobec PGE

W sprawie przeciwko PGE S.A. w zakresie przygotowywania opinii przez dwóch biegłych wyznaczonych przez Sąd, akta otrzymane w pierwszej kolejności przez Pawła Kolmana zostały już odesłane do Sądu. Na dzień dzisiejszy akta zostały przesłane drugiemu biegłemu - Dawidowi Szutowskiemu. Po zapoznaniu się z aktami dwóch biegłych ma wydać wspólną opinię na temat parytetu wymiany akcji w procesie łączenia. Zgodnie z postanowieniem Sądu termin przygotowania opinii został przesunięty do końca 2019 roku.


Zgodnie z informacją z Sądu akta sprawy zostały wysłane w pierwszej kolejności do biegłego Pawła Kolmana tak, więc wyznaczony przez Sąd trzymiesięczny okres na przygotowanie opinii w sprawie rozpocznie swój bieg z początkiem czerwca. Należy jednak mieć na uwadze, że powołani biegli są z dwóch różnych miejscowości i biegły Dawid Szutowski otrzyma akta w terminie późniejszym.


Postanowieniem sądu z dnia 19.04.2019r, wyznaczono do wydania łącznej opinii dr Dawida Szutowskiego i mgr Pawła Kolmana wyznaczając im 3 miesięczny termin na sporządzenie opinii. Termin należy liczyć od dnia, kiedy sąd dostarczy biegłym akta sprawy.

więcej >

30 Lip

Dywidenda z PZU

Ze względu na kolizję terminów po stronie prawników doszło za naszą zgodą do zmiany terminu posiedzenia sądu na dzień 6 listopada 2019r.


Po długim okresie weryfikacji umów i wymiany pism procesowych na dzień 16 października 2019 r zostało wyznaczone pierwsze posiedzenie sądu w sprawie niewypłaconej dywidendy PZU SA, na którym zostanie pzresłuchany pierwszy świadek w osobie byłego Prezesa Zarządu PZU SA.

więcej >

01 Lip

Przerwa wakacyjna w POK w Bełchatowie

Od 15 lipca 2019 do 2 września 2019 Punkt Obsługi Klienta w Bełchatowie bedzie nieczynny. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z biurem w Katowicach. 

09 Maj

WAŻNE - ANEKSY DO PODPISU

Akcjonariusze, którzy zawarli ze Spółką Socrates Investment SA oraz Wspólną Reprezentacją SA umowy na odzyskanie odszkodowania za nieprawidłową zamianę akcji od Skarbu Państwa oraz PGE SA - proszeni są o kontakt z nami w celu podpisania aneksów do umów. Biuro Katowice tel 32 352 06 90, kom 533 011 492 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub biuro w Bełchatowie kom 533 011 591.

Aneksy nie zmieniają warunków finansowych umów oraz nie łączą się z żadnymi opłatami. Są jednak konieczne w związku z toczonymi postępowaniami.

Akcjonariusze, którzy w tym roku byli rozliczani z Projektu Odsetki od Dywidendy- podpisali już w/w aneksy.

Wzór aneksu dostępny w biurach spółki lub drogą mailową

14 Mar

DRUGI POZEW O ODSETKI

Data: 14.03.2019

27 lutego 2019 Sąd Najwyższy oddalił Skargę Kasacyjną wniesioną przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Tym samym utrzymany został w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Łodzi zasądzający odsetki od nieterminowej wypłaty dywidendy przez spółki z grupy PGE.

Do osób, które zawarły umowę z Socrates w powyższej sprawie zostanie skierowany list z informacją na temat terminu wypłaty środków. W chwili obecnej część środków jest zabezpieczona w depozycie sądowym w związku z wniesioną przez PGE GiEK S.A. sprawą o pozbawienie prawomocności tytułu wykonawczego uzyskanego przez Socrates Investment. Powyższe postępowanie opóźni wypłatę części środków.

Odsetki od nieterminowej wypłaty otrzymają TYLKO osoby, w imieniu, których złożono pozew.

więcej >