Aktualności

12 Paź

Dywidenda z PZU

30 września 2020 roku odbyła się rozprawa wobec PZU, na której stawili się pełnomocnicy stron oraz świadek Pan Michał Nastula (były prezes Eureko Polska sp. z o.o., akcjonariusz PZU). Świadek zeznał, iż brał udział w sporze pomiędzy Eureko a Skarbem Państwa. Uczestniczył również w spotkaniach, które odbywały się w Ministerstwie Skarbu Państwa. Zwrócił uwagę na to, że ówczesny wówczas Minister Pan Paweł Szałamacha oficjalnie wypowiadał się, iż uniemożliwi Eureko, ze względu na toczący się spór, otrzymanie dywidendy z akcji PZU. Do 2007 roku Spółka PZU wypłacała dywidendy a wypłata mega dywidendy była elementem rozstrzygnięcia sporu, podobnie jak wypłata dywidendy z akcji należących do Skarbu Państwa. Kolejna rozprawa została wyznaczona na dzień 24 lutego 2021r, na której swoje stanowisko przedstawi Pan Paweł Szałamacha.

więcej >

03 Wrz

Sprawa wobec PGE

03.09.2020r. 15 kwietnia br biegły dr Dawid Szutowski zwrócił się do Sądu pismem zawierającym „analizę zapotrzebowania informacyjnego” wraz z wnioskiem o udostępnienie dodatkowych informacji pozwalających na zakończenie prac nad raportem. Informacje te, zgodnie z pismem biegłego powinny zostać dostarczone prze PGE lub przez firmy audytorskie badające sprawozdania finansowe spółek z grupy PGE w latach 2007-2014. Równocześnie biegły wskazał, że w przypadku gdyby te informacje okazały się niewystarczające być może konieczne będzie wykonanie szczegółowego badania cen transferowych stosowanych w grupie PGE w tych latach. 11 sierpnia br PGE dostarczyło dokumenty o które prosił biegły, wskazując jednocześnie, że część została zniszczona w grudniu 2019r.
W naszej ocenie w chwili obecnej oczekujemy na decyzję Sądu zobowiązującą w/w firmy audytorskie do udzielenie informacji czy badały ceny w transakcjach wewnątrz grupy PGE. Na dzień dzisiejszy nie możemy określić terminu zakończania prac przez biegłego.

więcej >

31 Mar

Zawieszenie działalnościu Biura w Bełchatowie

Z dniem 1 kwietnia 2020r. do odwołania zawieszamy działalność Punktu Obsługi Klienta w Bełchatowie. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z biurem w Katowicach.  

09 Maj

WAŻNE - ANEKSY DO PODPISU

Akcjonariusze, którzy zawarli ze Spółką Socrates Investment SA oraz Wspólną Reprezentacją SA umowy na odzyskanie odszkodowania za nieprawidłową zamianę akcji od Skarbu Państwa oraz PGE SA - proszeni są o kontakt z nami w celu podpisania aneksów do umów. Biuro Katowice tel 32 352 06 90, kom 533 011 492 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub biuro w Bełchatowie kom 533 011 591.

Aneksy nie zmieniają warunków finansowych umów oraz nie łączą się z żadnymi opłatami. Są jednak konieczne w związku z toczonymi postępowaniami.

Akcjonariusze, którzy w tym roku byli rozliczani z Projektu Odsetki od Dywidendy- podpisali już w/w aneksy.

Wzór aneksu dostępny w biurach spółki lub drogą mailową

14 Mar

DRUGI POZEW O ODSETKI

Data: 14.03.2019

27 lutego 2019 Sąd Najwyższy oddalił Skargę Kasacyjną wniesioną przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Tym samym utrzymany został w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Łodzi zasądzający odsetki od nieterminowej wypłaty dywidendy przez spółki z grupy PGE.

Do osób, które zawarły umowę z Socrates w powyższej sprawie zostanie skierowany list z informacją na temat terminu wypłaty środków. W chwili obecnej część środków jest zabezpieczona w depozycie sądowym w związku z wniesioną przez PGE GiEK S.A. sprawą o pozbawienie prawomocności tytułu wykonawczego uzyskanego przez Socrates Investment. Powyższe postępowanie opóźni wypłatę części środków.

Odsetki od nieterminowej wypłaty otrzymają TYLKO osoby, w imieniu, których złożono pozew.

więcej >