Aktualności

09 Kwi

Sprawa wobec PGE

09.04.2021r.Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o przeprowadzeniu obszernych dowodów obejmujących dokumentację cen transferowych spółek z Grupy PGE za lata 2007-2014 oraz szeregu umów powiązanych z rozliczeniami realizowanymi w transakcjach wewnętrznych. Równocześnie Sąd przychylił się do wniosku biegłych powołanych w sprawie o konieczności rozszerzenia zespołu biegłych o specjalistę w zakresie cen transferowych wyznaczając stronom 14 dniowy termin na wskazanie swoich kandydatów.

więcej >

23 Mar

sprawa wobec Skarbu Państwa

24.03.2021r. WYROK TK

Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepisy ustawy stanowiące w ocenie sądów podstawę nieekwiwalentnej zamiany akcji są zgodne z zasadami ochrony prawa własności wynikającymi z art. 64 konstytucji dotyczącego ochrony prawa własności. Trybunał Konstytucyjny w wydanym orzeczeniu odniósł się jedynie do części zarzutów zgłaszanych przez nas w Skardze Konstytucyjnej i w pozostałym zakresie umorzył postępowanie. Wydane orzeczenie niesie za sobą negatywne konsekwencje dla prowadzonych przez nas postępowań przed sądami powszechnymi. Należy spodziewać się, że sądy będą oddalały nasze powództwa skierowane przeciwko Skarbowi Państwa. Szerszy komentarz zamieścimy po uzyskaniu dostępu do pisemnego uzasadnienia orzeczenia.

link do wyroku:
WYROK TK

więcej >

24 Lut

Dywidenda z PZU

24.02.2021 – planowana na dzisiaj rozprawa w sprawie prowadzonej przez Wspólna Reprezentacja S.A. przeciwko PZU S.A. została odwołana ze względu na zaprzestanie orzekania w Sądzie Okręgowym przez sędziego referenta, który prowadził dotychczas sprawę. W chwili obecnej oczekujemy na wyznaczenie nowego sędziego, który będzie kontynuował postępowanie.

więcej >

31 Mar

Zawieszenie działalnościu Biura w Bełchatowie

Z dniem 1 kwietnia 2020r. do odwołania zawieszamy działalność Punktu Obsługi Klienta w Bełchatowie. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z biurem w Katowicach.  

09 Maj

WAŻNE - ANEKSY DO PODPISU

Akcjonariusze, którzy zawarli ze Spółką Socrates Investment SA oraz Wspólną Reprezentacją SA umowy na odzyskanie odszkodowania za nieprawidłową zamianę akcji od Skarbu Państwa oraz PGE SA - proszeni są o kontakt z nami w celu podpisania aneksów do umów. Biuro Katowice tel 32 352 06 90, kom 533 011 492 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub biuro w Bełchatowie kom 533 011 591.

Aneksy nie zmieniają warunków finansowych umów oraz nie łączą się z żadnymi opłatami. Są jednak konieczne w związku z toczonymi postępowaniami.

Akcjonariusze, którzy w tym roku byli rozliczani z Projektu Odsetki od Dywidendy- podpisali już w/w aneksy.

Wzór aneksu dostępny w biurach spółki lub drogą mailową