Rozprawa w Sądzie Apelacyjnym

21 maja 2015r. odbyła się długo oczekiwana, pierwsza wznowiona po wyroku Trybunału Konstytucyjnego rozprawa w sprawie zamiany akcji.
Wyrok poznamy 29 maja 2015r. o godz. 15:30

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z Sądu Apelacyjnego: TUTAJ

Sąd Apelacyjny w Warszawie wysłuchał stanowisk stron i zapoznał się z nowymi dowodami w sprawie, czyli opinią Sejmu i Prokuratora Generalnego, a także z postanowieniem Trybunału Konstytucyjnego. Wszystkie wymienione dowody zawierają wskazanie, że Ministerstwo Skarbu Państwa dokonało wadliwie zamiany akcji podczas konsolidacji sektora energetycznego. Prokurator Generalny wskazał, że dwukrotnie złamano przy tej okazji Konstytucję RP. 

Co ciekawe, sąd przyjął jako dowód w sprawie jedynie postanowienie Trybunału Konstytucyjnego i nie dał jasnej odpowiedzi dlaczego nie wziął pod uwagę pozostałych.
Wyrok w sprawie zostanie ogłoszony 29 maja 2015r. o godz. 15:30.

 

Kolejna wznowiona rozprawa w sprawie zamiany akcji odbędzie się już
   29 maja o godz. 10.00    w Sądzie Okręgowym w Szczecinie ul. Piotra Skargi 19

 Podobnie jak w przypadku rozprawy z 21 maja 2015r. w Sądzie Administracyjnym w Warszawie, jest możliwość udziału widowni w rozprawie. Jest to również sprawa w imieniu jednego z naszych klientów, jednak jej wyrok może rzutować na inne niewznowione jeszcze postępowania sądowe.

Spółka wniosła o zgodę na nagrywanie i transmisję online.