Wspólna Reprezentacja

Forum akcjonariuszy

marek trojan, wroclaw

24.03.2015

Witam. Pytanie: czy mogę ustanowić pełnomocnika do działania w moim imieniu w sprawie odszkodowania i w jakiej formie notarialnej jako akt notarialny czy poświadczenie podpisu czy w innej formie Dziękuję z góry za odpowiedz i pozdrawiam.Marek Trojan

Nasza odpowiedź

Witam,

oczywiście można ustanowić pełnomocnika, który w Pana imieniu podpisze z nami umowę dotyczącą odszkodowania. Stosowny wzór pełnomocnictwa znajduje się w zakładce "pobierz". Na dokumencie wystarczy podpis poświadczony notarialnie. Nie jest wymagana forma aktu.

Iwona P, Bełchatów

13.03.2015

Szanowni Państwo; jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o odsetki od dywidendy - dotyczy Elektrowni Bęłchatów. Ukazał się komunikat , że sprawa jest w sądzie wygrana, tylko wyrok nie jest prawomocny. Dziś po spotkaniu z Dyrekcją powiedziano, że sprawa jest przegrana. Proszę uprzejmie o wyjaśnienie

Nasza odpowiedź

W grudniu w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi odbyła się sprawa apelacyjnia, niestety sąd oddalił nasze powództwo. Jesteśmy w trakcie prac nad skargą kasacyjną do Sądu Najwyższego, bo wierzymy, że warto podejmować dalsze próby uzyskania tego odszkodowania.

Marzanna, Tyczyn

25.02.2015

Mieszkam w województwie podkarpackim. w roku 2010 zamieniłam ze stratą akcje Rzeszowskiego Zakładu Energetycznego. Chcę przystąpić do Wspólnej Reprezentacji i dostać odszkowanie. Czy mam się zgłosić do Państwa przedstawiciela regionalnego na podkarpaciu, czy zgłosić się do biura w Katowicach? Bardzo proszę o odpowiedź.

Nasza odpowiedź

Dzień dobry. Gratulujemy chęci podjęcia przez Panią bardzo dobrej decyzji!

Ubieganie się o odszkodowanie w przypadku straty na zamianie akcji swoich oszczędności jest jedynym słusznym rozwiązaniem.

Może Pani przystąpić do Wspólnej Reprezentacji zarówno kontaktując się z naszą infolinią jak i z naszy przedstawicielem. Oba rozwiązania są wygodne i nie kłopotliwe dla Pani. Nasz przedstawiciel może również spotkać się w dogodnym dla Pani miejscu i czasie. 
Pozdrawiamy serdecznie.

 

Piotr, Jeleniewo

06.02.2015

Dlaczego się tą sprawą w ogóle zajmujecie?

Nasza odpowiedź

Pomysłodawca Wspólnej Reprezentacji Marcin Juzoń podobnie jak wszyscy akcjonariusze mniejszościowi spółek z branży energetycznej był uczestnikiem ogromnego programu konsolidacji sektora. Po rozpocząciu procesu zamiany akcji oraz ogłoszeniu planów połączenia okazało się, że konsolidacja odbywa się z naruszeniem interesów drobnych akcjonariuszy, którzy na zamianie akcji stracili majątek przekraczający 1,7 miliarda złotych.

Wobec nieprawidłowości pan Marcin Juzoń powołał do życia Wspólą Reprezentację, której celem jest wspólna walka o odszkodowanie. Dzisiaj we Wspólnej Reprezntacji jest już ponad 26 000 poszkodowanych. 

Jadwiga, Lubaczów

03.02.2015

Dzień dobry

Jestem zdecydowana wystąpić z Wami o odszkodowanie. Mam dwa pytania. Po pierwsze, czy umowę mogę podpisać korespondencyjnie i po drugie, skąd wziąć dane ażeby poprawnie wypełnić umowę? Chodzi o te wszystkie zamienione i otrzymane akcje. Z uszanowaniem. Jadwiga G

Nasza odpowiedź

Dzień dobry. Proszę sprawdzić w swojej umowie zamiany akcji (UZA) ilość akcji zamienionych i otrzymanych. Wystarczy w odpowiednich miejscach w umowie wpisać wartości z UZA. W razie problemów, proszę o kontakt z naszą bezpłatną infolinią. Pracownik call center pomoże w wypełnieniu dokumentów. pozdrawiam

witold, łódź

21.01.2015

proszę o aktualne informacje o postępie w sprawie akcji. POZDRAWIAM. Witold

Nasza odpowiedź

Panie Witoldzie, obecnie czekamy na wyrok Trybunału Konstytucyjnego w jak to Pan ujał "sprawie akcji". Mając jednak w ręku dobrą opinię Prokuratora Generalnego i Sejmu RP, jesteśmy dobrej myśli i spokojnie czekamy na bieg wydarzeń. Ale prosimy pamiętać, że sam wyrok, nie oznacza automatycznej wypłaty odszkodowania.

Stanowisko Trybunału jest bardzo istotne, ponieważ jego orzeczenia mają moc powszechnie obowiązującą. To w praktyce oznacza, że po jego wyroku sąd nie powinien odmówić wypłaty odszkodowań w prowadzonych postępowaniach. Jednakże analizując bieg trwającego procesu, należy spodziewać się, że czas od wydania wyroku przez Trybunał do momentu zakończenia spraw sądowych i uzyskania odszkodowań powinien zamknąć się w 12 - 18 miesiącach.

Magdalena, Warszawa

08.01.2015

Wymyśliłam dla Was tyle fantastycznych haseł konkursowych, siedziałam, główkowałam, spisywałam pomysły nawet w autobusie... a potem czytam , że konkurs tylko dla osób starających się o odszkodowanie :( niestety (albo stety) ani ja ani moja rodzina nie mamy żadnych spraw do powierzenia... w sumie szkoda, bo tyle myslenia na marne. Skoro konkurs został wydłużony to domyślam się , żę brakowało wystarczająco ciekawych zgłoszeń konkursowych. Szkoda, że nie jest to konkurs otwarty , bądź obejmujący tez np fanów na facebooku labo uzytkownikow newslettera czy cos takiego...Może na przyszłość warto rozważyć :)

Nasza odpowiedź

Dziękujemy za komentarz. Zgodnie z regulamiem konkursu, udział w nim może wziąć tylko osoba, która przystąpiła do Wspólnej Reprezentacji. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony naszych uczestników, jednakże ze względu na fakt, iż nie wszyscy akcjonariusze dowiedzieli się w odpowiednim czasie o naszej zabawie, zdecydowaliśmy o przedłużeniu terminu przesyłania do nas haseł konkursowych.

Jeśli w przyszłości będziemy organizowali konkurs dla wszystkich, serdecznie zachęcamy Panią do wspólnej zabawy.

Zdzisław Grabowski, Płock

05.01.2015

Chciałbym Państwu powierzyć wystąpienie do Skarbu Państwa o odszkodowanie za akcje ENERGA SA. Czy na chwile obecną jest to możliwe, czy sprawa nie jest przedawniona?

Nasza odpowiedź

Oczywiście może Pan ubiegać się o odszkodowanie.

Jeżeli zamienił Pan akcje Energa Elektrownie Ostrołęka SA lub Energa Operator SA na akcje Energa SA naszym zdaniem należy się Panu odszkodowanie. Prosimy o kontakt z nami (bezpłatna infolinia), dowie się Pan jak w prosty i szybki sposób dołączyć do nas i odzyskać pieniądze.

Może Pan również samodzielnie wyliczyć w dostępnym na stronie głównej kalkulatorze orintacyjną kwotę odszkodowania, jaka naszym zdaniem należy się Panu. Zapraszamy.